10 lat Golden Five na Śląsku

Zaszczytem dla wszystkich uczestników był udział Pana Jacka Szczotki – Wicekuratora Oświaty, który odczytał list skierowany do złotych nauczycieli od Pani Urszuli Bauer – Śląskiego Kuratora Oświaty.

Myślą przewodnią jubileuszowego spotkania stały się słowa Harold S. Hulbert – Dzieci potrzebują miłości szczególnie wtedy, gdy na nią nie zasługują. Dobre relacje z nauczycielami dają młodzieży motywację do odnoszenia sukcesów. Są też jednym z najważniejszych czynników chroniących budujących odporność dzieci, które narażone są na różne czynniki ryzyka. O znaczeniu pozytywnych relacji nauczyciela z uczniami przypomniałam w swoim wykładzie Dorota Macander, koordynatorka Programu z Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. Dobrymi praktykami z wdrażania programu podzielił się Dariusz Garncarczyk z Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach oraz Grażyna Pakuła i Józef Marchewczyk z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Gliwic.

Wszyscy uczestnicy jubileuszowego spotkania otrzymali skromny prezent – zielony długopis, symbol jednego z pięciu obszarów wdrażania programu – nauczania dostosowanego.

 

 

Program będzie nadal upowszechniany w województwie śląskim przez ROM-E Metis przez instruktorów programu. Od bieżącego roku szkolnego będziemy upowszechniać Golden Five w szkołach podstawowych i gimnazjach. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Gratulujemy złotym szkołom i złotym nauczycielom.

  Oddziaływania wychowawcze w realizacji Golden 5 w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Gliwicach (1,3 MiB)

Opublikowano Kategorie Aktualności